DİYARBAKIR SINAV KOLEJİ, BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Türkiye’nin saygın ve başarılı Eğitim kurumlarından Özel Sınav Koleji, Eğitim-Öğretim’de olduğu gibi, sporun muhtelif dallarında da, ilkleri gerçekleştirerek, başarıdan başarıya koşuyor.

08:15:06 | 2020-03-14

16 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Diyarbakır Liseler Arası Basketbol Turnuvası’nda, son derece başarılı bir performans sergileyerek 19 takımı gerisinde bırakarak şampiyonluğa ulaşan Özel Sınav Koleji Basketbol Takımı, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Akademik başarılarıyla, adından söz ettiren Sınav Koleji, bu başarısını sosyal, kültürel ve sportif yönlerden de perçinleyerek, elde edilmesi zor hedeflere birer birer ulaşıyor.
İl genelinde yapılan ‘Okullar Arası’ müsabakalarda şampiyon olan, Siirt’te düzenlenen Bölge Şampiyonasında da, Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil ederek ipi göğüsleyen ve şampiyonluğa ulaşan Diyarbakır Sınav Koleji Basketbol Takımı, Adıyaman da düzenlenen yarı final maçlarında da Türkiye’de son 16 takım arasına girmeyi başararak, ulaşılması güç bir rekora daha ulaştı.


 
AZİM, SABIR VE MÜCADELE İLE HEDEFLERİMİZE ULAŞIYORUZ


 Özel Sınav Koleji Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Avcı, hiçbir başarının tesadüfi olmadığını belirterek, şunları söyledi: ‘Azim, sabır, planlı ve programlı çalışma, kardeşlik ruhu, dayanışma ve yardımlaşma ile bütün rakiplerimizi birer birer mağlup edip hedeflerimize ulaşıyoruz. Amacımız, hem kendi öğrencilerimize hem Diyarbakır’da yaşayan bütün genç kardeşlerimize, büyük başarılara ulaşmanın zor olmadığını, planlı, programlı ve disiplinli çalışma ile her zorluğun üstesinden gelinerek, başarıya ulaşmanın mümkün olduğunu anlatabilmek.Çıtayı sürekli bir tık daha yukarı taşıyarak ve her geçen gün üzerine katarak, kendimizi geliştirecek ve daha zorlu hedefler peşinde koşmaya hep beraber devam edeceğiz. Akademik başarının yanı sıra, geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızı sportif, kültürel ve sosyal konularda da en iyi şekilde yetiştirip, onları hayata en donanımlı bir şekilde hazırlamak için, Eğitim camiası olarak canla başla gayret gösteriyoruz.
 Bu vesileyle, sportif, kültürel ve sosyal içerikli müsabakalarda öğrencilerimizi ve Eğitim kurumlarımızı, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Başta teknik kadromuz ve sporcularımız olmak üzere, emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Takımımızın her maçını heyecanla takip ettik. Öğrencilerimizin aldığı her sportif başarı, ‘Sınav Koleji Ailesini’ daha da güçlendirip, geleceğe dair umutlarımızı artırıyor. İnanıyoruz ki, daha da büyük hedeflere, yakın zamanda ulaşacağız’.
ETİKET :  

Tümü