SINAV KOLEJİ DİYARBAKIR’DA FARK YARATIYOR

D.BAKIR- Ülkemizin en köklü ve saygın Eğitim kurumlarından Özel Sınav Koleji, Eğitim-Öğretim alanında gerçekleştirdiği bir dizi yeniliklerle, öğrencilerinin daha başarılı olmalarına zemin hazırlıyor. Diyarbakır’da geçtiğimiz yıl hizmete giren Özel Sınav Koleji Diyarbakır Şubesi de, bu paralelde, hizmet yelpazesini sürekli olarak genişletiyor.

13:33:06 | 2020-01-20

Merkezi Ankara’da bulunan Sınav Koleji, Akademik uygulamaları ve sosyal etkinlikleriyle her alanda farklı çalışmalar gerçekleştirerek, öğrencilerine hem Eğitim, hem de Öğretim olanaklarını, çok yönlü olarak öğrencilerine sunuyor.SEKTÖRÜN DENEYİMLİ EĞİTİMCİLERİ İŞ BAŞINDA

Genel deneme sınavları, özel etüt çalışmaları, ödevleri ve öğretmenler tarafından yapılan birçok etkinliği merkezden gelen Özel Diyarbakır Sınav Koleji hiçbir kolejde bulunmayan birçok uygulamaya da öncülük ediyor.
Mikro-Bireysel Etüt çalışmaları, Biyolojik Ritim Yönetimi, Okul Harçlığı Yönetimi, Doğal Kaynaklarımızı Bilinçli Yönetme Uygulaması, Kişisel Sorumluluk Geliştirme Projesi, Ders Konusu Ön Hazırlık Çalışması,  gibi birçok yenilikçi çalışma gerçekleştiriyor.ALAN AYRIŞTIRMASI DEĞİL, ALAN BİRLEŞTİRMESİ YAPIYORUZ

Kurucu Temsilcisi Serkan Avcı, ‘yarınlarımızı inşa edecek olan çocuklarımıza, en iyi şartlarda Eğitim ve Öğretim sunabilmek amacıyla, her alanda farklı yenilikler uygulamaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi: ‘Eğitimde hem ulusal çapta hem de uluslararası çapta, daha önce denenmiş ve başarıya ulaşmış birçok uygulamayı kendi bünyemizde da gerçekleştiriyoruz. Artık öğrenciyi belli alanlarda geliştirmek yeterli değil. Özel Sınav Kolejleri olarak, öğrencilerimizi sosyal, akademik yönleri ve tüm davranışlarıyla ‘iyi insan ve iyi vatandaş’ olma bilinciyle bütünlüklü olarak yetiştiriyoruz. Bu uygulamalarımızın meyvelerine de almaya başladık. Somut bir örnek vermek gerekirse, Matematik dersinde çok iyi olan bir öğrencimiz, geçen ay düzenlenen şiir yarışmasında Türkiye 2.si olmayı da başardı.Aynı kapsamda bir öğrencimiz tarafından yönetilen kısa film Türkiye çapında 3.’lük alarak dereceye girdi. Bütün bunlar bize gösteriyor ki, Eğitimin her düzeyinde artık alan ayrıştırması yerine, alan bileşkesi geliştirmeye yönelmeliyiz. Sınav Koleji olarak eğitimde yeni uygulamalar gerçekleştirmeye ve eski kalıpların aksine, yeni yöntemler uygulamaya devam edeceğiz.Amacımız, yeniliklere açık, Akademik eğitimin yanı sıra, etkin yabancı dil eğitimlerinin yapıldığı, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle harmanlanmış geniş kapsamlı programlarımızla, misyonu ve vizyonu olan, geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazır bireyler yetiştirebilmek.
Bu vizyoner hedefler doğrultusunda, çıtayı hep daha yukarı taşımak ve çocuklarımıza olabildiğince en iyi şartlarda Eğitim-Öğretim sunabilmek amacıyla, bütün Eğitimci kadrolarımızla elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz.Bu duygu ve düşüncelerle, Velilerimiz, Eğitim camiamız, Öğrencilerimiz ve tüm kıymetli hemşehrilerimizin Yeni Yılı’nı kutlar, 2020 yılının ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu günler getirmesini, Yüce Allah’tan dileriz’.


ÖZEL HABER:YILMAZ ACU
ETİKET :  

Tümü