TÜM GÜZELLİKLERİ BERABERİNDE GETİRMESİNİ DİLİYORUZ

D.BAKIR- Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi Başkanı Mehmet Bozkuş, mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda, tüm İslam Âlemi’nin, haklı bir sevinç ve gurur yaşadığını kaydetti.

16:08:10 | 2021-04-12

Ramazan Ayının, bolluk, bereket ve hoş görü ayı olduğuna dikkati çeken Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi Başkanı Mehmet Bozkuş, duygularını şöyle dile getirdi: ‘Bizleri mübarek üç aylar ve son halkası olan Ramazanı Şerif’e bir kez daha kavuşturan Yüce Rabbimiz, sonsuz kudreti ve sınırsız rahmetiyle, bizleri bir kez daha nimetleri ve lütuflarıyla onurlandırdı. Hoş geldin, sefalar getirdin ya Şehri Ramazan. Bu kutsi günler, uhrevi yaşamın hazzını olabildiğince yaşamak isteyen biz Müslümanlar için önem arz etmekte, manevi atmosferi hepimizi mutlu etmekte.
 
Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olan Ramazan ayını olabildiğince değerlendirerek, kırgınlıkları, küslükleri bir kenara bırakmamız gerektiğini düşünüyorum. Manevi ihtişamıyla yüreklere ve kalplere bereketiyle mutluluk ve manevi coşkular getiren Ramazan Ayında İslam Âlemi başta olmak üzere, bütün insanlık âlemini, sağlık ve huzurun kapladığı manevi bir iklimin kuşatmasını niyaz ediyoruz.
 
Ellerimizi semaya kaldırarak, huşu içinde, Yüce Rabbimiz’e yalvaralım. Bütün dünyayı kasıp kavuran, bulaşıcı hastalıklar ve sıkıntılardan kurtarması için, dualarda ve niyazlarda bulunalım, secdelerde buluşalım. Temennimiz, içinde bulunduğumuz bu mukaddes atmosferin, tüm inananlar için bütün güzelliklerin yaşanmasına vesile olması ve insanlık aleminin içinde yaşadığı zor koşulların sona ermesidir. Hem kendi ruhumuzu fethetmek, hem de gönülleri kazanabilmek için bu mübarek ayın ülkemizde ve tüm dünyada huzur ve güven içerisinde geçmesini temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Ramazanı Şerifin, bütün dünyaya sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, aziz milletimiz ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazanı ayını en kalbi duygularımla kutluyorum’.

 

 
ETİKET :  

Tümü