Ergünöz:10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ergünöz:10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

17:59:23 | 2022-01-10

Anadolu Dizel Isuzu Yetkili Servisi Genel Müdürü Senai Ergünöz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Anadolu Dizel Isuzu Yetkili Servisi Genel Müdürü Senai Ergünöz,, yayınladığı yazılı mesajında, basınımızın demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu kaydederek şu görüşlere yer verdi:
‘Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız, demokrasimizin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Günümüzde baş döndürücü hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın kuruluşları, kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak haberleşme özgürlüğünü sağlamaktadır.
Görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren, meslek ilkelerine bağlı basın mensuplarımızın ifa ettikleri görev oldukça hassas ve yerine getirilme bakımından oldukça meşakkatlidir.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Basın, Milletimizin Müşterek Sesidir’ veciz ifadeleriyle, basınımızın bu önemli misyonunu en güzel şekilde ifade etmiştir. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.
Görevlerini özveriyle yerine getiren, ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en halisane duygularımla kutlar; Cenab-ı Allah’tan çalışmalarında sağlık, mutluluk ve başarılar niyaz ederim’.
ETİKET :  

Tümü