İYİ PARTİ’DEN, GENİŞ KAPSAMLI SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

D.BAKIR/ Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı İYİ parti, bugün oldukça geniş kapsamlı bir ‘Seçim Güvenliği’ konulu toplantı düzenledi.

23:09:55 | 2022-05-26

İYİ parti Diyarbakır İl Başkanlığında yapılan ‘Seçim Güvenliği’ toplantısına, İYİ parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Burcu Akçaru, Seçim İşleri başkan Yardımcısı ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi, Seçim İşleri başkan Yardımcısı Avukat Mustafa Tolga Öztürk, Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, Batman İl Başkanı Kısmet Çelik ile Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa ve bu illerin ilçe ve teşkilat mensupları katıldı.

Ayrıca, kalabalık bir partili grubu, vatandaşlar, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri de, basın açıklamasına katıldı. Seçim güvenliği toplantısı ile ilgili hazırlanan bildiride, Diyarbakır, Bingöl ve Batman illeri ile ilgili sağlık, eğitim, nüfus ve tarım ile ilgili veriler paylaşıldı. Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşandığına dikkat çekilen açıklamadaİYİ parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, şunları söyledi: ‘İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak bugün Diyarbakır’dayız. Diyarbakır İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde, Diyarbakır, Batman ve Bingöl teşkilatlarımızla seçim işleri ve seçim güvenliği konularında çalışma yapmak üzere toplandık. Yardımcılarımla birlikte Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selam ve sevgilerini getirdik. 

DİYARBAKIR VE GÜNEYDOĞU, MAALESEF SORUNLAR YUMAĞI HALİNE GETİRİLDİ

Ev sahibimiz Diyarbakır, Türkiye’nin toplam nüfusuna kıyasladığımızda 12. sırada yer alırken, ‘Kişi Başına Düşen Milli Gelir’ sıralamasında ise, 74. Sırada yer alıyor. Ülkemize sağladığı toplam gelir 41,25 Milyar TL ile 22. sırada iken, maalesef bu katkı, Diyarbakırlı hemşerilerimizin cebine, ocağına yansımıyor. Kişi Başına Düşen Milli Gelir 3843 Dolar. Yani, son on yılda, 563 Bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz bugün.

Derslik başına düşen öğrenci sayısına göre Türkiye’deki sondan 5. il konumunda yer alıyor. Hastane yatak sayısı ve doktor sayısı ise Türkiye ortalamasının oldukça gerisinde bulunuyor. Bugün burada bulunan komşu illerimiz Bingöl ve Batman için ise daha vahim tablolar ile karşı karşıyayız’.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN DERİN VE KRONİK, SİYASİ VE EKONOMİK KRİZİ

‘Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artarak etkisini ağır bir biçimde gösteriyor’ diyen İYİ parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, şöyle devam etti:


‘Eğitimden sağlığa, ekonomiden adalete, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz yönden etkiliyor

Bu derin sorunlara çözümlerimiz ve bu çözümleri uygulayacak kadrolarımız hazır. Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in liderliğinde, kuruluşumuzdan bugüne hızla ilerlediğimiz iktidar yolunda, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’yi güneşli, huzurlu, bereketli günlere kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz.

Önümüzdeki seçim ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşıyor. Bu seçim, giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukunun hüküm sürdüğü, Partili Cumhurbaşkanlığı Sisteminden kurtulup, demokrasimizin güçleneceği, denge ve denetim sisteminin temin edildiği ve milletin temsilcilerinin söz sahibi olduğu Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek için bir fırsattır. Ülkece güneşli, güzel günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz. İnanın, çok az kaldı…


Seçim güvenliği konusunun bütün vatandaşlarımızda endişeye yol açtığının farkındayız. İktidarı hedefleyen bir siyasi partinin Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçmen listeleri üzerinde kapsamlı incelemeler yapıyor, sağlıklı bir seçmen listesiyle seçimlere girebilmek için bugünden çalışıyoruz.

İRİS İLE SEÇİM GÜVENLİĞİ

 

İtirazları yapacak, partimizi temsil edecek İl ve İlçe Seçim Kurulu Üye ve Temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz. Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamaları ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz. Seçime kadar ve seçim günü kullanacağımız İYİ parti Raporlama ve İletişim Sistemi (İRİS) hazır. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz. Bütün bu çalışmaları seçime tek başımıza girecekmiş gibi yapıyor, bir arada olduğumuz 6’lı masadaki siyasi partilerle de koordineli bir şekilde yürütüyoruz.

Millet iradesi, eninde sonunda sandıkta tecelli edecektir. Sandık önümüze geldiğinde, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, her vatandaşımızın oyunun sonuçlara doğru yansıması için gereğini yapmak boynumuzun borcudur.Çünkü, oy namustur. Bugün Diyarbakır ile başlattığımız, yarın Mardin’de ikincisini gerçekleştireceğimiz toplantılarımıza bütün yurt sathında devam edeceğiz. Nihayetinde, İYİ parti farkını sahada olduğu gibi sandıkta da ortaya koyacağımızı göreceksiniz.

Bu vesileyle, bugün toplantımıza ev sahipliği yapan Diyarbakır İl Başkanımız sayın Vejdin Ensarioğlu’na ve Diyarbakır teşkilatımıza, toplantımıza katılan Batman İl Başkanımız sayın Kısmet Çelik ve Batman teşkilatımız ile Bingöl İl Başkanımız sayın Hasan Kızılboğa ve Bingöl teşkilatımıza teşekkür ediyorum’.

 
ETİKET :  Genel Başkanlığını Meral Akşener’in Yaptığı İYİ Parti Bugün Oldukça

Tümü